Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ilrestauratore.info/includes/menu.inc).

Jak powinniśmy opiekować się osobami w podeszłym wieku? O czym koniecznie musimy pamiętać?

Opieka nad osobą starszą to zajęcie, jakie trwa bez przerwy, można powiedzieć, iż to całodobowa opieka. Przez cały dzień należy ją wspomagać w codziennym działaniu i być gotowi na możliwe pogorszenie stanu zdrowia. Dobrze więc mieć na uwadze, co jest w tej kwestii najistotniejsze.

Senior
Opieka nad osobami starszymi zależy od wielu czynników, przykładowo od tego, w jakiej kondycji fizycznej i psychicznej jest konkretna osoba. Przykładowo, czy taka osoba cierpi na choroby podeszłego wieku, czy cierpi na demencję, a może daje rady poruszać się o własnych siłach? Przede wszystkim powinniśmy pilnować, czy taka osoba bierze przepisane przez lekarza leki. Niestety, starsi ludzie mają trudności z pamięcią i dość często nie mają pamięci do tabletek. Jak starsza osoba ma pewne rany, na przykład odleżyny, nie powinniśmy zapominać o regularnej wymianie opatrunków. Dzięki temu możemy zapobiec rozwojowi groźnych bakterii.

Senior
Author: Monika Kulej
Source: BAREL POLAND
Opieka seniora to też pamięć o konkretnych badaniach i kontrolach lekarskich. Dzięki temu efektywnie możemy zmniejszyć rozwój chorób wieku podeszłego. Obserwujmy i reagujmy na takie objawy. Jak samopoczucie seniora ulega pogorszeniu, to pytajmy, czy coś go boli lub denerwuje. Koniecznie pomagajmy przy codziennych czynnościach, np. w czasie jedzenia, ubierania się oraz utrzymywania czystości. Faktycznie jednak nie powinniśmy wyręczać rodzica, jak może to zrobić sam.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących treści na ów temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację - kliknij pachołki ostrzegawcze w podany link i ciesz się tekstem.

Pod żadnych pozorem nie poganiajmy tego typu osoby, bo może to bardzo ją zdeprymować i zdenerwować. Jak wiekowa osoba robi coś sama, to ma to wpływ na jej stan fizyczny i psychiczny. Odmiennie to wygląda jak mamy do czynienia z osobą unieruchomioną. Trzeba ją wyręczyć we wszystkich takich czynnościach, a co więcej wykonać za nią zakupy, gotować posiłki czy posprzątać mieszkanie.

Co bardzo ważne, powinniśmy zatroszczyć się o sprawność umysłową rodzica. To rzeczywiście ważne w przypadku osób z demencją. Musimy poświęcić trochę czasu na ćwiczenia oraz gry umysłowe, możemy więc zagrać w warcaby, karty czy chińczyka. Miejmy na uwadze, że wiekowa osoba może mieć kłopoty ze słuchem, więc trzeba się z nią tak komunikować, aby w pełni pojmowała, co do niej mówimy.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal