Gdzie wypocząć blisko miasta

By odpocząć w długi weekend nie należy wyruszać w góry, na Mazury lub nad morze. Pod Warszawą jest bez liku miejsc, w których można odpocząć. Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele aktywnego odpoczynku, jak też ci, którzy wolą błogie odpoczywanie pod gołym niebem. Dookoła Warszawy, w odległości mniej więcej 50 kilometrów, jest bezmiar ciekawych miejsc do zobaczenia.

urlop - krajobraz
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Twierdza Modlin. To unikatowy zabytek fortyfikacyjny. Mieści się ok. 35 kilometrów od metropolii.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis, który zapewne Cię zainteresuje. Nie czekaj ani chwili! Zrób to natychmiast! Z pewnością nie pożałujesz.

Zwiedzać można indywidualnie albo z przewodnikiem. Ujrzymy tam Fortecę z przedmościami, wewnętrzny oraz zewnętrzny pierścień (w sumie 18 bastionów), zespoły prochowni, składnice, zabudowania koszarowe a także pozostałości fortyfikacji polowych oraz polskich z 1939 r. Nierzadko można tam napotkać ekipy filmowe (w tym miejscu kręcono m.in sceny z filmów C. K. Dezerterzy, Kiler, 1920 Bitwa Warszawska). Jest również zaplecze gastronomiczne - spokojnie możesz wybrać się tam na cały dzień.

Pułtusk. Onegdaj – jednoznacznik prowincji. To stąd awansował do Warszawy najsłynniejszy polski dozorca, Stanisław Anioł z filmu Alternatywy 4. Jednak w Pułtusku jest co odwiedzać - miejscowość słynie z najdłuższego w Europie rynku. Odnajdziemy tam też gotycką Bazylikę kolegiacką, kasztel biskupi umiejscowiony na brzegu Narwi z XIV-XVI wieku (aktualnie Dom Polonii). Przebywał tu między innymi król Zygmunt Waza. Jest w tym miejscu także mnóstwo zabytkowych kościółków oraz terenów na Narwią, jakie możesz zwiedzać. W tej okolicy także ciągle odbywają się jarmarki oraz spektakle historyczne. Do miasteczka można właściwie dojechać w jedną godzinę. weekend pod warszawą wcale nie musi być bezbarwny.

Czy Twoim zdaniem omawiany wątek jest niesamowicie pasjonujący? Jeśli tak uważasz, to wejdź na pomocny tekst (http://smakprostoty.pl/finezyjna-kuchnia/garnki-ze-stali-szlachetnej/linia-john-pawson-marki-demeyere) - tam odnajdziesz równie intrygujące informacje.Kampinos. Zielone płuca metropolii. Ulubiony teren eskapad. Jest jedynym, pośród innych europejskich rezerwatów o tej skali, graniczącym z tak wielką aglomeracją miejską. Ze względu na niepowtarzalność, ruch turystyczny podlega w puszczy jednak określonym ograniczeniom. Rozplanowano jednakże mniej więcej 350 km szlaków dla turystyki pieszej i ponad 200 km tras rowerowych dla cyklistów. Skąd zacząć? Proponujemy miejscowość Granica, w jakiej mieści się przepiękny Park Etnograficzny jak też duży teren łąk oraz szuwarowisk zwany Olszowieckim Błotem(więcej).
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal