Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ilrestauratore.info/includes/menu.inc).

Równanie szans – infrastruktura dla osób z niepełnosprawnościami

Znana jest nam wszystkim Jana Kochanowskiego mówiącą o zdrowiu: iż to ogromny skarb, który trzeba ogromnie cenić, a który tak ostatecznie doceniamy dopiero wtedy, gdy zostanie on nam odebrany. Zdrowie to dla większości z nas sprawa niezwykle istotna, niezależnie od tego, czy dane mu było żyć w renesansie czy w XXI wieku. Robimy co się da, aby zagwarantować sobie doskonałe zdrowie, chodzimy do lekarzy, łykamy tabletki, czasem to nie nie jest wystarczające – czasami nie mamy żadnego wpływu na stan zdrowia. Zwyczajnie rodzimy się z takim a nie innym stanem zdrowia, który pomimo naszych najlepszych chęci generalnie wcale nie może się zmienić na lepsze. Jest tak w przypadku każdego rodzaju niepełnosprawności.

tableau - uchwyt
Author: Cersanit
Source: Lazienkaplus.pl
Niepełnosprawność to nie choroba – to, że ktoś rodzi się bez ręki nie robi z niego kogoś mniej wartościowego.

Czy nasza aktualna publikacja podoba Ci się tak wyjątkowo, że pragniesz poznać inne? To fantastycznie! W takim razie zapraszamy na świeżą witrynę.

O tym należy krzyczeć jak najczęściej, bowiem wiele osób, w tym również z niepełnosprawnościami zdaje się o tym zapominać. Te osoby mają prawo całkowicie normalnie funkcjonować, jedynie potrzebują one odpowiedniego dopasowania swojego środowiska życia do swoich indywidualnych potrzeb, tak, by mogły funkcjonować samodzielnie.

Sprawdź, czy następny link (http://naturalhotel.pl/wesela) jest tym, czego teraz szukasz. Zapewne niezwykle będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który teraz robisz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Przykładem takiego dostosowywania przestrzeni czy to w mieszkaniach czy miejscach publicznych są specjalne uchwyty dla niepełnosprawnych. Wydaje się, że zazwyczaj da się spotkać w toaletach. Dlaczego są one tak ważne? Dzięki nim osoby o ograniczonej sprawności mają szansę same zatroszczyć się o swoją toaletę, umyć, załatwić, dokonać każdego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. To bardzo ważne, ta samodzielność podczas odbywania tak osobistych czynności. Uchwyty dla osób niepełnosprawnych dostępne są w bardzo bogatym wyborze, dzięki czemu można doskonale dopasować je do niepowtarzalnych oczekiwań każdej osoby niepełnosprawnej.

Jednak uchwyty dla niepełnosprawnych to tylko nieliczne z ogromnej liczby ułatwień, które można znaleźć w odpowiednich hurtowniach – czasem w ich asortymencie jest także transport i instalowanie platform przystosowanych do potrzeb ludzi niecieszących się pełną sprawnością; specjalne podjazdy, nowoczesne wózki oraz samobieżne pojazdy. Należy troszczyć się o to, by niepełnosprawni nie zostali wykluczani ze społeczeństwa poprzez bariery architektoniczne (więcej).
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal