Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ilrestauratore.info/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ilrestauratore.info/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ilrestauratore.info/includes/menu.inc).

Egzotyczne smaki, których trzeba spróbować jeżdżąc po Azji. Jakich potraw nie można pominąć?

Podróżowanie to nie tylko przyglądanie się zabytkom, poznawanie innych osób, kultur albo miejsc. To także smakowanie oraz odkrywanie nowych smaków. Dzięki temu można bardziej poznać klimat danego miejsca. Dobrze jest będąc w nowym miejscu próbować nowych rodzajów potraw. To wyjątkowa okazja by zakosztować innej niż nasza kuchni. W dużych miastach znajdziemy na pewno sporo restauracji z jedzeniem z różnych krajów jednak to nie to samo. Które kierunki są szczególnie atrakcyjne jeżeli chodzi o nowe smaki?

kuchnia - marina
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Gdy mowa o całkiem nowych, innych dla nas doznaniach smakowych nie sposób nie wspomnieć o Azji. To tam można spotkać się z tak dużą ilością przypraw, produktów, warzyw czy owoców, które nie występują w naszej kuchni, iż będzie to dla nas coś niesamowicie wyjątkowego. Jeśli mowa o kontynencie azjatyckim to kuchnia indyjska jest czymś wobec czego nie sposób przejść z obojętnością. Jedyne w swoim rodzaju zapachy jak i barwy to wizytówka i rzecz trudna do podrobienia. Smakowite curry, gorące, robione na świeżo roti z przeróżnymi intensywnymi sosami albo pełna smaku oraz intensywna zupa dahl z soczewicy to jedynie nieliczne potrawy. Trzeba koniecznie spróbować ich wprost z ulicy, na targach, lub w restauracjach prowadzonych bardzo często przez całe rodziny. Takie autentyczne smaki zostaną z nami na długi czas.

akt - kuchnia
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Następnym wspaniałym doznaniem smakowym jest tajska kuchnia. Z mnóstwem warzyw, ryżu i makaronów, aromatycznych zup z mlekiem kokosowym. Nie można nie spróbować jedzenia z wielu stojących na ulicy budek, gdzie Tajowie przygotowują na miejscu potrawy. Właśnie w tym miejscu trzeba koniecznie spróbować chyba najbardziej rozpoznawalnej z potraw, a konkretnie pad thai. Występuje on w różnych wariantach z krewetkami lub z jajkiem. Oprócz tego pikantne curry i zupy pełne warzyw i owoców morza z pewnością przypadną nam do gustu.

Znajdując się w egzotycznym miejscu należy koniecznie smakować różnych nowych, nieznanych nam dotąd owoców i warzyw. Mogą nas one niesamowicie zaskoczyć dziwnym smakiem. Nawet owoce, jakie można kupić w Polsce będą z reguły słodsze i bardziej intensywne w smaku, gdyż dojrzewały na miejscu, w słońcu, na drzewie, a nie były wcześniej zerwane oraz dojrzały w transporcie. Przykładem tego rodzaju wyjątkowego owocu jest na pewno durian, którego smak nie przypomina jakiegoś znanego owocu.

Jeżeli przedstawiana w tym artykule problematyka jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto zobacz także podobne warte przeczytania (https://kasprowicza13.pl/) teksty!

Smak oraz zapach jest tak mocny, że na pewno nie każdemu przypadnie do gustu, natomiast na pewno warto samemu się o tym przekonać.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal