Książ jako jeden z bardzo ciekawych atrakcji okolic Wałbrzycha

Książański Park Krajobrazowy to teren bardzo ciekawy turystycznie i kulturowo. Prócz Zamku Książ, są tutaj również tajemnicze ruiny Stary Książ, także pozostałości budynków z czasów II Wojny Światowej. Dodatkowym walorem jest obecność bardzo cennych form roślinności i zwierząt.

Książ to jedna z wielu atrakcji, jakie oferuje wałbrzych zamek książ jest na trzecim miejscu pod względem wielkości, po Malborku i Wawelu, zamczyskiem w Polsce. Umiejscowiony na znacznym kamienistym urwisku, z trzech stron otoczony wąwozem, dominuje dostojnie nad całą okolicą, a na zwiedzających go zawsze robi zachwycające odczucie. Dziś na zamku swoją siedzibę posiadają muzeum, restauracja, hotel, również bardzo dobrze wyposażony sklepik z pamiątkami. Pomimo ogromnego latem ruchu turystycznego obiekt przygotowany jest do przyjęcia dużej liczby samochodów, kursuje tutaj również komunikacja miejska z Wałbrzycha. Urocza brama z lwami wita zwiedzających Książański Park Krajobrazowy. Z tego miejsca do zamku prowadzi oznaczony trakt.

wakacje - panorama
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
Są trzy opcje zwiedzania zamczyska. Pierwszą jest Trasa Maksymiliana z przewodnikiem. Podstawowa droga (szeroka oferta) wiodąca przez sale barokowe, w tym piękną Salę Maksymiliana. Korytarz pałacowy prowadzi do zagadkowej "skałki szczęścia", skąd Czarnymi Schodami, przez gospodę rycerską idzie się na zamkowe tarasy pełne urokliwych zakamarków, fontann i rzeźb. Dalej droga wiedzie przez winnicę na Dziedziniec Honorowy. Drugą możliwością jest Szlak Śladami Tajemnic II wojny światowej. Droga - sprawdź jaką sól sypie się na drogi - ubogacona o historię rekonstrukcji zamczyska która jest fragmentem projektu pod nazwą Riese. Zaczyna się od przejścia skrzydłem barokowym zamku. Potem ciągnie do części gotyckiej, w największym stopniu zniszczonej w okresie trwania wojny. Spostrzegamy zagadkowe windy, nieukończone komnaty, podpory z cegły. Następna szansa to oglądanie indywidualne bez przewodnika trasą zbliżoną do Trasy Maksymiliana.
Niezwykle istotna po mozołach zwiedzania jest baza hotelowa. hotel wałbrzych to miejsce, w jakim jest możliwość wypoczywać.

Harmonia z jaką łączy się okazałość hoteli z nowinkami technologicznymi gwarantuje jakość usług na wysokim pułapie.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal