Chrzciny - jak je urządzić? Informator

Chrzciny jest to najważniejsze wydarzenie w życiu chrześcijanina. Uroczystość z nim związana jest okazją do rodzinnego spotkania oraz "przedstawienia" dziecka krewnym. Potomek zyskuje chrzestnych, istotnych ludzi. W dniu chrzcin zatroszczmy się, żeby emocje dorosłych nie zaburzyły spokoju malucha. Wskazane jest na tą uroczystość spojrzeć też z punktu spojrzenia jej głównego bohatera.

Uwaga wszystkich gości skupiona jest na nim - wpierw w trakcie obrządków kościelnych, a dalej w domku albo w restauracji. Sesja zdjęciowa, uściski, życzenia, wędrówki z rąk do rąk, zapach cudzych perfum, błyski fleszy, zdenerwowanie przejętych rodziców - to wszystko może porządnie zmęczyć, rozdrażnić, a nawet przerazić brzdąca. Dlatego zaplanujmy ten dzień tak, ażeby maluszek czuł się spokojny - zobacz.

Catering
Author: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Source: http://www.flickr.com
Polskie prawo kościelne umożliwia chrzcić maluchy przez okrągły rok, nie wykluczając Wielkiego Postu bądź Adwentu, jednak zanim zaplanujecie dzień chrzcin waszego maluszka, warto sprawdzić, jakie zwyczaje panują w waszej parafii. Może chrzciny odbywają się tutaj tylko raz w miesiącu? Musicie też zastanowić się, w jaki sposób chcielibyście przeżyć to święto - w kameralnym gronie czy może w tłumie. Miejcie na uwadze, iż najogromniejszą popularnością wśród rodziców chcących ochrzcić dziecko cieszą się Święta Wielkanocne a także Nowy Rok. Im więcej dzieci przystępujących do chrztu, tym bardziej przeciąga się czas obrządków - a to może zmęczyć malucha. O ile chcecie uniknąć tłoku oraz wolicie, by obrządek nie przeciągał się w nieskończoność, wyselekcjonujcie mniej oblegane terminy - miesiące wakacyjne, wrzesień.

Jedzenie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
O ile przyjęcie ma być małe, dobrze jest zorganizować je w domku. Łatwo będzie stworzyć familijną atmosferę, natomiast dzieciątko w znajomych ścianach będzie się czuło lepiej. Organizacja chrzcin w mieszkaniu nie zawsze jest jednak taka prosta, szczególnie gdy młoda mama nie ma nikogo do pomocy. Jednoczesna opieka nad brzdącem oraz pitraszenie obiadu dla dziesięciu lub więcej osób na pewno nie jest prostym zadaniem. Z sukursem przychodzi nam catering (garmażerka poznań) warszawa jest miastem w którym nie brak tego rodzaju firm.

Zaaranżowanie przyjęcia w restauracji to doskonałe wyjście, zwłaszcza jeśli domowy budżet na to pozwala. By znaleźć odpowiednie miejsce starczy wpisać w przeglądarkę: chrzciny Warszawa. Dzięki temu unikamy stresu połączonego z pichceniem dla kilkudziesięciu osób, a po imprezie nie pozostajemy w towarzystwie zmęczonego męża, łkającego niemowlęcia i olbrzymiej sterty brudnych naczyń.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal