Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ilrestauratore.info/includes/menu.inc).

Czym jest rekuperacja? W jaki sposób da się odzyskiwać energię cieplną? Czym jest komora chłodnicza?

W wielu sytuacjach ważne jest otrzymanie jak również utrzymanie konkretnej temperatury w miejscach na konkretnym poziomie. Dotyczy to tak temperatur wysokich jak i bardzo niskich. Jakie są przykłady zastosowania różnego rodzaju systemów, które w takim utrzymaniu właściwej temperatury pomogą.

Właściciele domów jednorodzinnych, jacy ogrzewają je w sezonie grzewczym, często szukają odpowiednich i ekonomicznych rozwiązań. Istnieje całkiem sporo systemów grzewczych, jednak na pewno działają one bardziej ekonomicznie razem z rekuperatorem. To urządzenie jest już bardziej powszechne w naszym kraju. Wiele ludzi przekonuje się, iż w ten sposób da się zaoszczędzić dużo ciepła, które w normalnych warunkach wyleciałoby na zewnątrz za pomocą wentylacji. W jaki sposób funkcjonuje tego typu system?

komory chłodnicze
Author: Bruce Guenter
Source: http://www.flickr.com
Rekuperacja (dowiedź się więcej) to nic innego , jak odzyskiwanie ciepła, za które przecież zapłaciliśmy aby je wytworzyć. To sposób na to, żeby ciepło to nie było tracone bezpowrotnie, ale zostało ponownie użyte. W takim celu, w domkach jednorodzinnych montuje się urządzenia zwane rekuperatorami. Przy ich pomocy można zagrzać powietrze, jakie wlatuje z zewnątrz ciepłem, jakie odzyskiwane jest z powietrza ulatującego. Oprócz tego można zamontować też filtry, które odseparowują wszelkie spaliny (www.wkg.pl/oferta/branze/ochrona-srodowiska/) czy inne zanieczyszczenia.

W różnych firmach stosowane są komory chłodnicze (czytaj więcej). To specjalne miejsca, gdzie jest bardzo zimno. Służą do trzymania produktów, które w normalnych warunkach szybko uległyby zepsuciu. Ta komora (powołaj się na nas) jest w ten sposób skonstruowana, aby w najbardziej oszczędny sposób zachować niską temperaturę wewnątrz. Zastosowana izolacja oraz odpowiednie rozwiązania pod kątem technologicznym, pozwolą na zmniejszenie wydatków wiążącym się z wykorzystaniem energii.

To ważne, aby szukać firm, które zajmują się tego typu pracami w sposób profesjonalny. Im lepiej przemyślana, rozplanowana oraz zrealizowana inwestycja, tym mniej kosztowna eksploatacja. Czy potrzebujemy ogrzać dom, czy też potrzebne nam dość specyficzne warunki z niższą temperaturą, trzeba dokładnie obliczyć, jakie są nasze potrzeby po kątem ilości ciepłego bądź zimnego powietrza. W taki sposób będzie można uzyskać najbardziej optymalne rozwiązanie dla naszych potrzeb. A tym samym mieć maksymalną wydajność urządzeń przy niskich kosztach.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal