Dziedzina sportu - kulturystyka dla każdego

Istnieją dyscypliny sportu, które zachwycają, a niekiedy - potrafią wzbudzić spore zdziwienie. Jednym z nich - z pewnością - jest kategoria zarówno amatorska, jak i zawodowa, uprawiana przez tzw. kulturystów, do których można zaliczyć zarówno panów, jak i panie. Bardzo często spotkać się można także z zawodami, gdzie najlepsi w tejże dziedzinie pokazują swoje ciała, do których zalicza się między innymi Arnold Classic oraz Mr. Olympia.

marina - sprzęt
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
sprzęt - powiększenie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
kulturystyka jest dziedziną specyficzną, polegającą przede wszystkim na kształtowaniu sylwetki ciała przy pomocy ćwiczeń fizycznych wykonywanych z pewnych obciążeniem. Ponadto na kulturystykę składają się też m.in. różnego rodzaju diety, suplementy oraz - co najważniejsze - specjalne odżywki, które w znaczący sposób mogą poprawić masę ciała, jednocześnie w szybkim tempie wzbogacając ją o kolejne kilogramy i nie tylko. Dla początkujących kulturystów dostępne są na wielu stronach odpowiednie plany ćwiczeń, dokładnie opisane diety dla wszystkich, w zależności od stopnia zaawansowania oraz ilości masy ciała, a także fora, gdzie można uzyskać odpowiedzi na ważne pytania. Początki kulturystyki sięgają XIX wieku, jednak jako sportowa (Siatkasportowa.pl - polecana strona) dyscyplina działa od lat 40. XX wieku, z kolei w Polsce - od lat 70., kiedy to również i rozpoczęto organizację zawodów dla pań. Dziedzina ta obejmuje również różne kategorie wzrostowe, do których jednocześnie wprowadzono ograniczenie wagi. Odróżnia się m.in. kulturystykę ekstremalną, klasyczną i naturalną. Światowa kulturystyka (złap okazje na sklep kulturystyka Kraków http://www.sklep.sport-max.pl/) jest objęta opieką IFBB, natomiast w Polsce - PZKFiTS oraz mniejsze federacje. Powinno się także wiedzieć, że suplementy diety stosować można w tylko w dwóch kategoriach, bowiem naturalna kategorycznie zabrania stosowania wszelakich wspomagaczy masy.

Do tego typu środków można zaliczyć m.in. ornitynę, beta-alaninę, cytrulinę, bądź portagen. Wśród nich dostępna jest również najbardziej znana kreatynina, która znajduje się wręcz na półce każdego kulturysty - zarówno uprawiającego sport amatorsko, jak i profesjonalnie. Ma ona bowiem wpływ na siłę oraz metabolizm mięśni, dlatego tak chętnie jest stosowana przez kulturystów.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal