Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ilrestauratore.info/includes/menu.inc).

Dziedzina sportu - kulturystyka dla każdego

Istnieją dyscypliny sportu, które zachwycają, a niekiedy - potrafią wzbudzić spore zdziwienie. Jednym z nich - z pewnością - jest kategoria zarówno amatorska, jak i zawodowa, uprawiana przez tzw. kulturystów, do których można zaliczyć zarówno panów, jak i panie. Bardzo często spotkać się można także z zawodami, gdzie najlepsi w tejże dziedzinie pokazują swoje ciała, do których zalicza się między innymi Arnold Classic oraz Mr. Olympia.

marina - sprzęt
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
sprzęt - powiększenie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
kulturystyka jest dziedziną specyficzną, polegającą przede wszystkim na kształtowaniu sylwetki ciała przy pomocy ćwiczeń fizycznych wykonywanych z pewnych obciążeniem. Ponadto na kulturystykę składają się też m.in.

Masz ochotę zdobyć większą ilość informacji na prezentowany wątek? Jeśli tak, to odwiedź stronę, która opisuje równie istotne dane - są one niesamowicie ciekawe.

różnego rodzaju diety, suplementy oraz - co najważniejsze - specjalne odżywki, które w znaczący sposób mogą poprawić masę ciała, jednocześnie w szybkim tempie wzbogacając ją o kolejne kilogramy i nie tylko. Dla początkujących kulturystów dostępne są na wielu stronach odpowiednie plany ćwiczeń, dokładnie opisane diety dla wszystkich, w zależności od stopnia zaawansowania oraz ilości masy ciała, a także fora, gdzie można uzyskać odpowiedzi na ważne pytania. Początki kulturystyki sięgają XIX wieku, jednak jako sportowa dyscyplina działa od lat 40. XX wieku, z kolei w Polsce - od lat 70., kiedy to również i rozpoczęto organizację zawodów dla pań. Dziedzina ta obejmuje również różne kategorie wzrostowe, do których jednocześnie wprowadzono ograniczenie wagi. Odróżnia się m.in. kulturystykę ekstremalną, klasyczną i naturalną. Światowa kulturystyka jest objęta opieką IFBB, natomiast w Polsce - PZKFiTS oraz mniejsze federacje. Powinno się także wiedzieć, że suplementy diety stosować można w tylko w dwóch kategoriach, bowiem naturalna kategorycznie zabrania stosowania wszelakich wspomagaczy masy.

Do tego typu środków można zaliczyć m.in. ornitynę, beta-alaninę, cytrulinę, bądź portagen. Wśród nich dostępna jest również najbardziej znana kreatynina, która znajduje się wręcz na półce każdego kulturysty - zarówno uprawiającego sport amatorsko, jak i profesjonalnie. Ma ona bowiem wpływ na siłę oraz metabolizm mięśni, dlatego tak chętnie jest stosowana przez kulturystów.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal