Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ilrestauratore.info/includes/menu.inc).

Dziedzina sportu - kulturystyka dla każdego

Istnieją dyscypliny sportu, które zachwycają, a niekiedy - potrafią wzbudzić spore zdziwienie. Jednym z nich - z pewnością - jest kategoria zarówno amatorska, jak i zawodowa, uprawiana przez tzw. kulturystów, do których można zaliczyć zarówno panów, jak i panie. Bardzo często spotkać się można także z zawodami, gdzie najlepsi w tejże dziedzinie pokazują swoje ciała, do których zalicza się między innymi Arnold Classic oraz Mr. Olympia.

marina - sprzęt
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
sprzęt - powiększenie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
kulturystyka jest dziedziną specyficzną, polegającą przede wszystkim na kształtowaniu sylwetki ciała przy pomocy ćwiczeń fizycznych wykonywanych z pewnych obciążeniem. Ponadto na kulturystykę składają się też m.in. różnego rodzaju diety, suplementy oraz - co najważniejsze - specjalne odżywki, które w znaczący sposób mogą poprawić masę ciała, jednocześnie w szybkim tempie wzbogacając ją o kolejne kilogramy i nie tylko. Dla początkujących kulturystów dostępne są na wielu stronach odpowiednie plany ćwiczeń, dokładnie opisane diety dla wszystkich, w zależności od stopnia zaawansowania oraz ilości masy ciała, a także fora, gdzie można uzyskać odpowiedzi na ważne pytania. Początki kulturystyki sięgają XIX wieku, jednak jako sportowa dyscyplina działa od lat 40. XX wieku, z kolei w Polsce - od lat 70., kiedy to również i rozpoczęto organizację zawodów dla pań. Dziedzina ta obejmuje również różne kategorie wzrostowe, do których jednocześnie wprowadzono ograniczenie wagi.

Publikacja, którą teraz masz okazję czytać to wspaniałe źródło informacji, ale jeżeli poszukujesz podobnych danych, to kliknij ten link.

Odróżnia się m.in. kulturystykę ekstremalną, klasyczną i naturalną. Światowa kulturystyka (złap okazje na sklep kulturystyka Kraków http://www.sklep.sport-max.pl/) jest objęta opieką IFBB, natomiast w Polsce - PZKFiTS oraz mniejsze federacje. Powinno się także wiedzieć, że suplementy diety stosować można w tylko w dwóch kategoriach, bowiem naturalna kategorycznie zabrania stosowania wszelakich wspomagaczy masy.

Do tego typu środków można zaliczyć m.in. ornitynę, beta-alaninę, cytrulinę, bądź portagen. Wśród nich dostępna jest również najbardziej znana kreatynina, która znajduje się wręcz na półce każdego kulturysty - zarówno uprawiającego sport amatorsko, jak i profesjonalnie. Ma ona bowiem wpływ na siłę oraz metabolizm mięśni, dlatego tak chętnie jest stosowana przez kulturystów.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal